Get Adobe Flash player
Týmy

Sparta Brno (U15)  –  FCSB     2  :  1  (0  :  1)

Branka: Tomáš Ondráček

Poslední přípravné utkání jsme sehráli v Opatovicích proti ligovým starším žákům Sparty Brno a tento zápas se nám vůbec nepovedl. Sice jsme v prvním poločase měli více míč pod kontrolou než soupeř a náš brankář neměl skoro žádnou práci, ale naše převaha přinesla pouze jednu branku a ta ještě padla po chybné rozehrávce brankáře soupeře, kterou potrestal Tomáš Ondráček. První půle se hrála většinou na polovině soupeře, ale ten organizovaně bránil naše zdlouhavá rozehrávka bez překvapivé finální přihrávky do náběhu mu nedělala zásadní problémy. Sice jsme se doslali k několika střelám ze slibných pozic, ale vše nám létalo vysoko nad bránu a nebo brankáři soupeře do náruče. Projevila se naše stará nemoc s efektivitou zakončení a šli jsme do šaten s velmi hubeným náskokem 0:1.

Druhá půle se nám vůbec nevydařila. Nedokázali jsme využít naší fyzické převahy jako v první půli a technicky velmi vysoce vyspělý soupeř vyrovnal hru a začal se dostávat do zakončení. První dva pokusy dokázal Filip zlikvidovat, ale pak se týmu Sparty podařilo vyrovnat a nakonec asi i zaslouženě vstřelit vítěznou branku, protože naše hra v posledních asi dvaceti minutách utkání byla opravdu velmi špatná. Máme týden na to, abychom se z porážky oklepali a připravili se na první mistrovské utkání. Musíme věřit, že tak špatný výkon už nezopakujeme, protože se hrou předváděnou ve druhé půli bychom v mistrácích neměli žádnou šanci na úspěch.

Všem fanouškům se musel líbit výkon a předvedená hra našeho dnešního soupeře. Perfektně organizovaná obrana, skvělá hra tělem proti fyzicky vyspělejšímu soupeři, technická zdatnost všech hráčů a dobrá kombinace ve středu hřiště. Ti z nás, kdo byli překvapení, že budeme hrát proti týmu U15 už asi tolik překvapení nejsou a spíše teď nechápou, proč jsme nedokázali mladšího soupeře porazit.

V našem týmu je možné za předvedený výkon pochválit 3 nebo maximálně 4 hráče, kteří odvedli herní standard, který se od nich očekává. Zbytek mužstva bude muset v dalším zápase výrazně přidat a to jak v kvalitě hry, tak v nasazení a bojovnosti. Trenéry teď čeká velmi těžký úkol jak poskládat sestavu na první mistrovské utkání, protože na postech, kde ještě nebyli rozhodnutí je dnes asi nikdo moc nepřesvědčil. Věříme, že nás prohra nakopne a v prvním mistrovském zápase předvedeme výrazně lepší výkon.