Get Adobe Flash player
Týmy

FCSB   –   FC Kyjov   6  :  2  (0  :  1)

Branky: 2x Matěj Veškrňa, Erik Skladaný, Jakub Cajzl, Martin Čech a David Kundrát

V prvním jarním kole přijel do Komína soupeř z Kyjova, který přezimoval ve spodní polovině tabulky, takže jsme věřili, že budeme favority zápasu a podle toho jsme zvolili i rozestavení 3-4-3, protože jsme chtěli soupeře dostat pod tlak. Bohužel se nám vůbec nepodařil vstup do utkání. Byla to z obou stran „holomajzna“ bez krátkých kombinací, bez dostatečného pohybu a souvisejícího včasného dostupování hráčů soupeře z naší strany, bez trochy štěstíčka na naší straně, protože míč se odrážel k hostům a tak byla k vidění spíše jen bitva o střed pole. Hosté byli v úvodu zápasu lepší a vše vyvrcholilo v 7. minutě, kdy naši obránci měli špatně pokryté útočníky Kyjova a důsledkem byl zbytečný faul ve středu hříště asi na 20 metrech od naší brány. Následovala překrásná střela z přímého kopu, která letěla těsně nad naší zdí a skončila skoro v šibenici. Náš brankář neměl šanci a hosté šli do vedení 0:1. Tato branka nás hodně vyvedla z míry, protože zbytek poločasu byl z naší strany špatný. Byl to oboustranný boj o střed hřiště, kterému chybělo z obou stran pořádné zakončení. Hosté měli trochu navrch, protože se snažili kombinovat. My jsme většinou chtěli procházet individuálně přes několik hráčů a takováto hra nemůže mít na této úrovní a na malém hřišti úspěch. V první půli jsme vystřelili snad jen dvakrát na branku, ale vždy to byly částečně zablokované střely, takže brankáře hostů nemohly ohrozit. Poločas jsme zaslouženě prohráli 0:1 a hráli jsme v něm velmi špatně. Nedařilo se nám skoro nic a většina hráčů měla strach, aby něco nepokazili, tak to bylo hodně nepovedené a když už byla nějaká kombinace z naší strany, tak směřovala spíše dozadu. Dopředu jsme předvedli jen nepovedené nákopy, které stopeři soupeře lehce sbírali a nebo již zmiňované snahy o individuální průniky.

Do druhého poločasu jsme dostali od trenérů jasné pokyny co je třeba na naší hře změnit a byli jsme hodně namotivovaní vyrovnat a zvrátit průběh zápasu. Hosté nás však opět velmi rychle zchladili. Už ve čtvrté minutě druhé půle vyhrál jeden z obránců hostů souboj u levé postranní čáry asi 35 metrů od naší branky a poslal naslepo dlouhý prudký nákop směrem k naší brance. K překvapení střelce i všech hráčů na hřišti skončil tento povedený nákop v delší šibenici naší branky a hosté vedli 0:2. Po této brance by si na naše vítězství nevsadil ani ten největší optimista v řadách našich fanoušků. My jsme však zápas nevzdali a to se nám vyplatilo, protože jsme předvedli neuvěřitelných 10 minut, ve kterých jsme zápas srovnali, otočili a rozhodnuli. Ve 48. min si šel pro faul ve vápně hostů s míčem u nohy náš střední záložník Matěj Veškrňa a hostující obránce mu svým neopatrným přistoupením umožnil penaltu získat. Matěj si věřil a vzal si míč. Nekopnul to však vůbec dobře, protože brankář Kyjova dokázal jeho střelu vyrazit. Naštěstí to ale bylo zpět přímo před Matěje, který při reparátu nezaváhal a dorážkou snížil na 1:2. Tato branka nám ukázala, že by to mohlo jít a dala nám křídla. Zavřeli jsme hosty na jejich polovině a už v 50. min vyrovnal prudkou hlavičkou po centru z pravé strany Erik Skladaný. Hned v 52. min jsme kopali roh z pravé strany a centr Davida Kundráta na delší tyč vyhlavičkovala obrana hostů jen kousek za malé vápno přímo před Matěje Veškrňu, který halfvolejem propálil chumel hráčů před sebou a zvýšil na 3:2 pro FCSB. Hráči hostů se po sobě bezradně podívali a věděli, že přišli o body, ke kterým dnes byli po dobu 50 minut velmi blízko. Na hřišti už bylo jenom jedno mužstvo a to svého soupeře zamknulo před jeho brankou a vytvářelo si jednu šanci za druhou. V 58. min dostal kolmý míč mezi středními obránci Jakub Cajzl. Posunul si ve vápně míč kolem vybíhajícího brankáře do levé strany a ze skoro nulového úhlu dostal míč do brány hostů po čtvrté. Čtvrtá branka během deseti minut pojistila výhru, protože jsme vedli už o dvě branky. V 69. min byl u brankové čáry na hraně velkého vápna na pravé straně faulovaný Matěj Veškrňa. K zahrání standardky se postavil David Kundrát, který dnes posílal z pravé strany před bránu hostů jeden luxusní roh za druhým a opět to vymyslel skvěle. Prudký centr po zemi, který pustil mezi nohama Mikuláš Novotný a náš stoper Martin Čech se dostal k relativně lehkému zakončení asi z šesti metrů před bránou. Pátá branka v síti hostů a to pořád ještě nebyl konec. Dvě minuty před koncem zápasu dostal přihrávku na hranu pokutového území David Rybníček. Překvapivým zpracováním míče se zbavil prvního obránce, rychlou kličkou obešel druhého obránce a nezištně našel přihrávkou pod sebe břed brankou sbíhajícího Davida Kundráta, který měl svého hráče dva metry za sebou a pohodlně uzavřel šestou brankou gólový účet tohoto utkání. Po naší třetí brance měli ještě v průběhu druhé půle vyložené gólové šance ještě Erik Skladaný, který střílel z vápna po zemi těsně vedle levé tyče. Tomáš Ondráček zakončoval po křižném centru a povedeném zpracování z pravé strany asi ze 12 metrů, ale brankář hostů svůj tým skvělým reflexivním zákrokem podržel. David Nevřivý se po narážečce na vápně a krátké kličce dostal k zakončení skoro z penalty, ale levačkou těsně přestřelil. Davil Rybníček se protáhnul kolem obránce a trefil z levé strany jen bližší tyčku. Velkou šanci měl i David Zounek. Několik střel zpoza velkého vápna dokázali obránci Kyjova zablokovat. První a druhá půle byla dnes z naší strany jako noc a den. Po velmi špatném prvním poločase jsme předvedli skvělý druhý a vyskoko vyhráli.

Nastoupili jsme dnes v sestavě: Strakoň – Adam, Čech, Jindra – Ondráček, Nevřivý, Veškrňa, Kundrát – Cajzl, Skladaný a Novotný. Ve druhé půli naskočili do utkání ještě Rybníček, Zounek, Syřiště a Šikula.

Pokud nebudeme hodnotit nepovedenou první půli, ve které se nedařilo vůbec nikomu, tak smolařem utkání byl náš brankář Filip Strakoň, na kterého šly dnes dvě střely a ani u jedné z nich neměl šanci. V záloze se druhá půle asi nejvíce povedla směrem dopředu Matějovi Veškrňovi. V útoku hrál s velkou chutí a nasazením Mikuláš Novotný. Jakub Cajzl také předvedl několik svělých momentů. Ze střídajících hráčů se nejvíce dařilo Davidu Rybníčkovi, který si svým výborným výkonem důrazně řekl o větší porci minut na hřišti v dalším utkání, byť hrál na pro něj ne zrovna tradičním místě útočníka.

Za týden musíme ve Velkém Meziříčí navázat na výkon z druhé půle a budeme mít šanci na body. Pokud budeme hrát jako v první půli, tak dostaneme nářez.