Get Adobe Flash player
Týmy

SK Uničov  –  FCSB     0  :  5   (0  :  1)

Branky: 2 x Martin Čech, 2 x David Rybníček a David Kundrát

Mladší dorost vlétl na aktuálně pátý tým MSDD skupiny E od prvních minut utkání a chtěl utkání rychle rozhodnout. Zavřeli jsme domácí mužstvo na jeho polovině a měli jsme v prvních asi 10 minutách utkání výraznou územní a herní převahu. Ale nedostávali jsme se k pořádnému zakončení a domácí tým zahrozil dvěma brejky, kdy zejména při tom prvním byl velmi blízko vstřelení branky. Filip však opět ukázal, že je naší oporou a nedopustil, abychom prohrávali. Přidali jsme na nasazení a začali jsme mít gólové šance. Brankář domácích však svůj tým několikrát podržel  a to zejména po střelách s velkou chutí hrajícího Mikuláše Novotného. Pak při něm stálo i potřebné štěstíčko, protože David Kundrát „namotal“ svůj roh z pravé strany jenom do břevna za už překonaným gólmanem Uničova. Branky jsme se dočkali až po dalším rohu z pravé strany, kdy Erik Skladaný našel v náběhu na hraně malého vápna Martina Čecha a ten z voleje propálil vše, co mu stálo v cestě. Do konce první půle už naše převaha další branku nepřinesla a tak jsme měnili strany za stavu 0:1 pro hosty. Ve druhé půli pokračoval obraz hry jako v prvním poločase. Rozdíl však byl v tom, že jsme začali střílet branky. Druhý gól padnul opět po nacvičené standardní situaci. Roh z pravé strany, přetažený centr na malé vápno k delší tyči a v náběhu opět Martin Čech, který se i tentokrát trefil volejem přímo ze vzduchu a nedal domácímu brankáři žádnou šanci. Po druhé brance domácí hodně přidali a chtěli snížit. Hrálo se většinou na naší polovině hřiště, ale do vyložených šancí jsme domácí hráče nepouštěli. Naopak jsme poslali z naší poloviny hřiště dvakrát krásný pas za domácí stopery a v obou případech byl u brejkového zakončení David Rybníček a ukázal, že má dost chladnokrevnosti, aby uměl gólově zakončit. Poprvé to bylo s kličkou brankáři a podruhé to byl měkký oblouček nad vybíhajícím gólmanem. Obě branky byly parádní. Poslední naše branka zaslouží označení „borec nakonec“. Po faulu na Tomáše Ondráčka na pravé straně velkého vápna si míč postavil David Kundrát. Jeho úmysl „podstřelit“ zeď mu nevyšel, protože jeden z hráčů ve zdi při jeho střele nevyskočil společně se svými spoluhráči a míč ho trefil. Naštěstí se ale odrazil k Davidovi zpět a ten ho ne zrovna prudkou střelou poslal po zemi k pravé tyči. Brankář na jeho ránu nedosáhnul, protože doskočil k tyčce o chvilku později než bylo třeba. Míč se ale od tyče odrazil do zad gólmana a potom se pomalu dokutálel do sítě. Úsměvná branka však platila a tak utkání skončilo vysokým vítězstvím hostů 0:5.

Do utkání jsme nastoupili v sestavě: Strakoň – Adam, Siřiště, Čech, Kundrát – Ondráček, Rybníček, Zavřel, Cajzl – Skladaný a Novotný. V průběhu zápasu nastoupili ještě Zounek, Kotlán a Pluháček.

Předvedli jsme dnes týmový výkon a naše hra se v průběhu utkání průběžně zlepšovala. Domácí tým nás sice moc neprověřil, ale utkání nám jasně ukázalo, že ne všichni máme kondici na úrovni jak by bylo potřeba. Také bylo vidět jak moc nám chyběli hráči základní sestavy, kteří operují ve středu zálohy, protože nám hodně vázla rychlá překvapivá rozehrávka právě ve středu hřiště. Také musíme zapracovat na rychlé kombinaci na jednu až dvě přihrávky, protože bylo hodně momentů, kdy jsme zbytečně dlouho drželi míč a snažili se projít individuálně. Věříme ale, že se naše hra bude v dalších zápasech už jen zlepšovat a budeme na jarní část sezóny dobře připraveni.