Get Adobe Flash player
Týmy

FC Žďas Žďár nad Sázavou   –   FCSB     1   :   3   (0   :   1)

Branky: 2x Oldřich Svoboda, David Fessl

Ve Žďáru nad Sázavou nás čekalo skvěle připravené velké travnaté hřiště a vynikající a zatím asi jednoznačně nejfotbalovější  soupeř, se kterým jsme se zatím na jaře setkali. Oba týmy přistoupily k utkání jako boxeři, kteří si to rozdali na férovku bez velkého krytí a taktizování, takže z toho bylo divácky extrémně atraktivní utkání, které ale nebylo vhodné pro kardiaky a asi z hlediska hodnocení defenzivy neudělalo radost ani jednomu z trenérů, protože kdyby oba týmy proměnily všechny svoje gólové šance, tak to možná skončilo se sedmi a nebo osmi brankami na každé straně. Domácí měli lepší vstup do zápasu, vlétli na nás byli minimálně 15 minut lepším týmem. Během této doby si vytvořili dvě nebo tři velmi dobré příležitosti, ale naštěstí pro nás jim to létalo těsně vedle naší branky a nebo se vyznamenal náš brankář. Úvodní tlak jsme přestáli, vyrovnali jsme hru a začali jsme držet míč na polovině soupeře. První velkou šanci jsme si vytvořili asi ve 25. min kdy po narážečce před vápnem Žďáru dostal míč Oldřich Svoboda, ale v situaci „z očí do očí“ proti domácímu brankáři nedokázal 200% tutovku proměnit. Pak se dostal k zakončení z vápna Matěj Veškrňa, ale jeho střela z pravé strany po zemi do protipohybu brankáře skončila jen několik centimetrů vedle levé tyče. Do vedení jsme šli ve 30. min. Na levé straně z jednoho dotyku před vápnem domácích kombinovali David Kundrát s Dominikem Smejkalem, aby pak šel míč na hranici vápna k Oldovi, který z jednoho dotyku sklepnul míč ke středu na Davida Fessla a ten si jako zkušený matador s touto situací rutinérsky poradil a poslal míč placírkou k delší pravé tyči. Brankář byl bez šance a vedli jsme 0:1. Domácí obdržená branka trochu zaskočila a pustili nás do konce první půle ještě do několika slibných příležitostí, ale my jsme míč do jejich sítě už dostat nedokázali, přestože třeba Patrik Hlavai se až zázračně dokázal prodrat hlavou skoro ke každému centru z rohu, takže se šlo do kabin s našim nejtěsnějším vedením.

Domácí tým si v šatně asi vše vyříkal a do druhé půle na nás vlétl s ještě větším nasazením a férovým důrazem než do půle první. Skoro dvacet minut se hrálo na naší polovině a vyrovnávací branka visela ve vzduchu a vypadalo to, že je jen otázkou času, kdy padne. Opak byl ale pravdou. Z prvního brejku jsme zahrozili Davidem Fesslem, ale tentokrát chtěl náš ostrostřelec prostřelit vybíhajícího domácího brankáře mezi nohama, ale trefil ho zevnitř do kotníku a odražený míč, který se kutálel směrem k brance dokázal domácí stoper dohnat a odkopnout do bezpečí. Potom dostal od levého obránce krásný míč za obranu na střed vápna Olda Svoboda, ale byl ze své druhé 200% šance tak překvapený, že ji opět neproměnil. Báli jsme se, že nám tato branka bude hodně chybět, protože domácí byli ve druhé půli opravdu skvělí, ale náš útočník to vzápětí napravil. Dostal na vápně míč, udělal si kličku do pravé strany a z úhlu propálil domácího brankáře nekompromisně pod břevno. Domácí byli z naší druhé branky hodně zklamaní, protože pro ně byla vzhledem k jejich výkonu ve druhé půli trochu nespravedlivá, ale takový fotbal bývá. Nevzali se však, zase přidali a začali se tlačit do našeho vápna. Odměnou jim byla branka v 75. min, kdy jejich střední záložník poslal milimetrový pas obloučkem za naši obranu a sbíhající hráč trefil z prvního doteku těžkým kopem k delší tyči. Začala nám trochu docházet kondice a domácí začali opět tlačit, protože je vstřelená kontaktní branka hodně povzbudila. Měli jsme v této fázi utkání trochu štěstí a dorazili jsme našeho soupeře v poslední minutě, kdy hrál v obraně už hodně na riziko a po brejkové situaci se náš útočník Oldřich Svoboda napotřetí už v situaci jeden na jednoho s přehledem prosadil a zvýšil na konečných 1:3 pro FCSB.

Naše sestava: Strakoň – Syřiště, Pluháček, Švejda, Kundrát (76. min Jindra) – Veškrňa (88. min Adam), Hlavai, Malůšek, Smejkal – Svoboda (91. min Cajzl) a Fessl (86. min Štrobl).

Výborně nám dnes zachytal Filip Strakoň, který měl několik velmi těžkých zákroků z nichž asi nejtěžší bylo reflexivní vyražení „malé domů“ poté co Petr Syřiště chtěl odvrátit prudký centr před hráčem domácích a byla z toho málem velmi smolná vlastní branka. Měl však i řádnou porci štěstí, ale to se kloní k těm, kdo podají skvělý výkon. Tradičně bylo spolehnutí na Honzu Pluháčka, který řídil obranu a na polední chvíli zachraňoval situace, které už „smrděly“ brankou. Velmi těžké to měli Petr Syřiště a Matěj Veškrňa, protože na jejich pravé straně hráli výrazně vyšší a fyzicky vyspělejší fotbalisté, ale obě naše nulky to s trochou štěstí zvládly. S každým zápasem jde nahoru výkon Dana Malůška a na hře týmu je to znát. Další dobrou zprávou je, že nám na hřiště vrátil po zranění a dlouhodobé rekonvalescenci David Fessl a bylo to hodně cítit. Za týden nás doma čeká Havlíčkův Brod a chtěli bychom zase vyhrát. Dopředu musíme hrát jako dnes, ale v celkové organizaci obrany se musíme vylepšit, protože hrát nahoru dolů jako dnes by se nám nemuselo vyplatit.