Get Adobe Flash player
Týmy

FCSB   :   TJ Tatran Kohoutovice     7   :   3   (6   :   1)

Branky: 3x Oldřích Svoboda, 2x Daniel Malůšek, David Kundrát a Dominik Smejkal

Vzhledem k několikadenním dešťům se před zápasem dlouho jednalo o tom, zda vůbec hrát a nebo ne. Nakonec rozhodčí k velké nevoli našeho správce nařídil, abychom hráli, protože hrací plocha byla způsobilá. Jak bude podmáčené hřiště po dvojzápase dorostů vypadat ho bohužel vůbec nezajímalo. Tak jsme po zkrácené rozcvičce nastoupili a předvedli asi nejlepší první poločas v celé letošní sezóně. Zatlačili jsme hosty od první minuty na jejich polovinu hřiště a už v 8. min po centru z pravé strany předskočil levý obránce David Kundrát svého protihráče, perfektně si zpracoval prvním dotekem míč ze vzduchu směrem k bráně a s hlavou nahoře trefil po zemi podél vybíhajícího gólmana k delší tyči a zapálil tak rozbušku gólového ohňostroje, který jsme na waldstadiónu v Komíně spustili. Hned o minutu později si ve vápně hostů udělal místo pro střelu Daniel Malůšek a nechytatelně pravačkou vymetl míčem delší pravou šibenici branky Kohoutovic. Po deseti minutách jsme vedli 2:0. Hosté sice za chvíli snížili po chybně vyřešeném centru před naši branku na 2:1 gólem našeho nedávného spoluhráče Davida Nevřivého, ale to nás ani trochu nezastavilo.  Už v 16. min dal svoji první dnešní branku po dlouhém autu Dominika Smejkala a fatální chybě stopera hostů Oldřich Svoboda a zvýšil tak už 3:1. Za necelé dvě minuty se po křižném pasu z levé strany a následném skvělém zpracování míče a průniku mezi stopery prosadil Dominik Smejkal a v necelé dvacáté minutě jsme vedli už 4:1. Potom se hra na chvíli trochu zklidnila, ale pořád jsme byli výrazně lepším týmem, který měl viditelně větší hlad po vítězství. Dočkali jsme se však znovu až ve 41. min, kdy vstřelil svoji druhou branku Daniel Malůšek. Hned o minutu později Dan vyškolil několika kličkami obranu hostů v jejich pokutovém území, aby pak našel měkkým centrem přes celou bránu u pravé tyče nikým nebráněného Oldu Svobodu, který pohodlně hlavou zvyšoval na už hodně hrozivých 6:1. Tak skončil i poločas, ve kterém hosté měli mimo brankové šance jen jednu dobrou nebezpečnou situaci, kdy se nedomluvil náš brankář se stoperem a tohoto využil útočník Kohoutovic, který ale propichoval míč mezi našimi hráči těsně vedle branky. My jsme měli ještě jednu 100% šanci, ale střelu dnes velmi dobře hrajícího Oldy Svobody z malého vápna vytěsnil brankář soupeře s pomocí tyče zázračně mimo bránu. V prvním poločase jsme na hřišti jasně dominovali, ale musíme si přiznat, že sportovní štěstí stálo při nás, protože jsme trefili do čeho jsme kopnuli a měli jsme skoro absolutní efektivitu při zakončení.

Po brankovém „ohňostroji“ v prvním poločase se druhá půle už jen dohrávala. Hosté chtěli vylepšit debaklem hodně zavánějící skóre a hráli výrazně lépe než v první půli. My jsme trochu polevili a také jsme díky střídáním a několikanásobné změně postů hráčů už nehráli tak koncentrovaně, takže jsme přidali už jenom jednu branku. Daniel Malůšek prošel v 60. min s míčem přes střed hřiště, pak všechny pohybem a natočením těla s míčem přesvědčil, že bude rozehrávat do pravé strany, aby nakonec poslal skrytou časovanou přihrávku do levé strany, kde mu sbíhal záložník David Kundrát. Ten navedl míč až k vápnu a pak poslal milimetrovou „mesutozilovskou“ přihrávku po zemi do kapsy za obránce a stopery Kohoutovic, kde na ni naběhl Olda Svoboda a nechytatelnou bombou z jedničky asi z deseti metrů dovršil hattrick, kterým korunoval svůj dnes velmi nadstandardní výkon. Hosté potom ještě vstřelili dvě branky a zkorigovali stav utkání na konečných 7:3 pro FCSB, protože my jsme svoje další šance už gólově zakončit nedokázali.

Sestava našeho týmu byla Strakoň – Syřiště, Pluháček, Švejda, Kundrát – Smejkal, Hlavai, Zavřel, Veškrňa – Svoboda a Malůšek. Do utkání z lavičky naskočili průběžně ještě Slouka, Kotlán, Cajzl a Adam.

Skvělý výkon celého týmu v první půli nám zajistil, že jsme jednoznačně přehráli a přestříleli tradičního rivala, se kterým se body nikdy nezískávají jednoduše. Velmi dobře nám dnes opět zahráli všichni hráči ročníku 00, kteří nastoupili do utkání. Nejvíce však z nich zazářil Matěj Veškrňa, který byl hodně vidět a je příslibem, že bychom mohli mít silnou záložní řadu i v příští sezóně. Opět nadstandardní výkon pro mužstvo podal na pozici štítového záložníka Patrik Hlavai, který začíná být na tomto postu pro tým nepostradatelný. Také se musela všem líbit nadstandardní bojovnost a velké množství vyhraných osobních soubojů dnes stopera Jakuba Švejdy.  Dobře zahrály všechny naše tradiční opory, které už ani není třeba chválit, a návrat na hřiště po zranění, operaci a dlouhodobé rehabilitaci si posledních asi 30 minut užil i Petr Slouka, který v minulosti vždy patřil k tahounům našeho týmu, takže věříme, že nám ve zbývajících zápasech pomůže. Na marodce máme ještě stále dva hráče základní sestavy a věříme, že poté co se také vrátí na hřiště, tak budeme bojovat s Blanskem a Třebíčí o nejvyšší příčku, která je naším snem. Za týden jedeme do Žďáru, kde to nebude jednoduché, protože nás čeká další velmi kvalitní soupeř, který umí vzít body komukoliv v soutěži, což opakovaně předvedli, ale všichni věříme, že navážeme na dnešní výkon a na hřišti Žďáru uspějeme. Pojedeme si pro tři body a uvidíme, jestli se nám je podaří přivést.