Get Adobe Flash player
Týmy

FCSB   –   FC Slovan Havlíčkův Brod     1   :   1   (0   :   0)

Branka: Oldřich Svoboda

V domácím zápase s Havlíčkovým Brodem, který bojuje o místo v horní polovině tabulky, jsme ani trochu nenavázali na výkon z posledního týdne. První poločas byl asi ten nejhorší, co jsme v jarní části sezóny sehráli. Neměli jsme střed hřiště, vůbec nic se nám nedařilo, u každého míče jsme byli později a dokonce jsme ani nevystřelili na branku hostů. Našim útočníkům dělalo velký problém vysoké postavení obrany hostů a jejich skvěle nacvičený ofsajd systém. Hosté byli lepším týmem a asi po utkání hodně litovali, že nedokázali svoji herní i územní převahu přetavit do gólů. Naše obrana povolila v první půli soupeři dvě vyložené brankové šance, jednu hlavičku z malého vápna a jednu střelu asi z 10 metrů, ale střelci hostů zakončovali naštěstí pro nás v obou případech těsně vedle. Potom byla ještě jedna sporná situace, kdy nám rozhodčí, který hru hodně pouštěl, asi odpustil penaltu po důrazném obranném zákroku našeho stopera v našem pokutovém území. Kdybychom v poločase prohrávali 0:3, tak jsme se asi nemohli moc divit.

Vstup do druhého poločasu byl z naší strany trochu lepší. Minimálně bylo vidět, že jsme namotivovaní a chceme se o výsledek poprat. Už v 53. min dostal průnikovou přihrávku po pravé straně Michal Zavřel, který navedl míč až k vápnu a přihrávkou pod sebe našel Oldu Svobodu. Olda si s nabídnutou šancí poradil nejlépe jak uměl a přízemní střelou k levé tyči nás poslal do vedení. Byla to naše první střela na branku. S hosty obdržená branka očividně zamávala, protože během dalších 10 minut byla jejich obrana průchozí skoro pro každou naši akci a my jsme měli další dvě nebo tři šance na navýšení skóre. Bohužel jsme druhou branku nepřidali a to ani po situaci, kdy šel středem hřiště na brankáře soupeře náš útočník, který měl čas se rozhlédnout, že ho nikdo nepronásleduje a má dost času na zakončení. Jeho střela šajtlí však letěla vedle pravé tyče. Pokud v zápase dáme několik branek a zavraždíme sem tam i nějakou vyloženou 500% šanci, tak to nevadí a přejdeme to úsměvem a mávnutím ruky, ale v zápasech, které jsou jen o několika šancích a těsném výsledku tyto situace rozhodují. V 66. min jsme odvrátili rohový kop hostů hlavičkou ven z našeho vápna. Potom ale náš záložník nebyl dostatečně důrazný v napadání a dovolil hráči soupeře, aby míč doběhnul, otočil se s ním a vrátil centrem před naši bránu. Tam jsme byli ve špatném postavení a umožnili hráči Havlíčkova Brodu, aby hlavičkou k delší tyči nedal šanci našemu brankáři a vyrovnal na 1:1. Po vyrovnávací brance to už byla spíše bitva o střed hřiště než pohledný zápas a branka už nepadla. Hosté byli s bodem zjevně spokojeni a rozdrobili konec utkání několika po sobě jdoucími střídáními. To se jim málem nevyplatilo, protože v posledních vteřinách nastavení jsme si vypracovali velkou šanci, kdy po pravé straně proniknul skoro až k brankové čáře hostů Dominik Smejkal a předložil prudkou přihrávkou před branku míč Petru Sloukovi. Tomu však v prudkém náběhu chyběl snad půlkrok k tomu, aby na míč dosáhnul a uklidil ho do prázné brány. Vzhledem k průběhu utkání by ovšem asi nebylo spravedlivé, kdybychom vyhráli, takže centr prolétl malým vápnem a rozhodčí zápas ukončil. Vybojovali jsme bod, ale výkon byl hluboce pod naše možnosti. Navíc musel po několika minutách hry odstoupit David Fessl a pokud by se mu obnovilo zranění, tak by to pro nás bylo před posledními zápasy velké oslabení.

Nastoupili jsme v sestavě: Strakoň – Syřiště, Švejda, Pluháček, Jindra – Zavřel, Malůšek, Hlavai, Smejkal – Sovoboda a Fessl. Do utkání v průběhu hry naskočili ještě Novotný, Minář, Čech a Slouka.

Ve středu hrajeme utkání na Spartě Brno a netušíme, jak moc posílený domácí tým nás bude čekat. Výkon předvedený dnes na hřišti proti Havlíčkovu Brodu by však na dobrý výsledek určitě nestačil, takže se musíme dát dohromady a odehrát na Spartě výrazně lepší utkání. Byla by velká škoda, kdybychom skvěle odehranou sezónu zakončili nepovedenými zápasy a předváděli výkony, které nekorespondují s reputací, kterou jsme si u našich soupeřů vybudovali a s našim postavením v tabulce.