Get Adobe Flash player
Týmy

FCSB   –   FC Kyjov   4  :  1  (2  :  0)

Branky: 2x Filip Svensson, Petr Slouka a Patrik Hlavai

K prvnímu jarnímu mistrovskému zápasu přijel do Komína tým z Kyjova. Našemu soupeři se na podzim moc bodově nedařilo, takže jsme byli jednoznačným papírovým favoritem tohoto utkání. Hra podle toho i vypadala, protože hosté vybudovali hluboký obranný blok před svým pokutovým územím a my jsme se těžce dostávali do vyložených šancí. Utkání jsme ale rozhodli už relativně brzy. Ve 13. min se po akci Filipa Svenssona dostal k zakončení Petr Slouka a vstřelil první naši branku jara. Chvíli na to vypálil Filip Svensson a druhou brankou dal týmu pojistku, protože hosté se dostávali před naše vápno hodně sporadicky a nevypadlo to, že by dnes měli dát dva góly. Trpělivě jsme kombinovali před vápnem soupeře, ale z několika našich docela povedených zakončení v první půli už další branka nepadla, takže se šlo do šaten za stavu 2:0.

Druhá půle byla velmi podobná té první. Měli jsme územní i herní převahu, kombinovali jsme přes obránce a záložníky, ale do vyložených šancí jsme se dostávali spíše po standardních situacích. Po jednom z rohů z pravé strany si u delší tyče na prudký centr naskočil Filip Svensson a rozvlnil síť za zády brankáře Kyjova potřetí. Čtvrtou branku vstřelil Patrik Hlavai po povedené kolmé přihrávce mezi obránce, kdy šel z velkého vápna sám na brankáře a nedal mu šanci. Víc branek jsme už nedali a hostům se podařilo vsítit čestný gól dvě minuty před koncem, kdy kopali standardku asi ze dvaceti metrů a prudký centr na zadní tyč nikdo nedokázal zablokovat, míč proletěl klubkem hráčů a skončil v síti.

Odehráli jsme dobré utkání a připsali si povinné 3 body. Hráli jsme velmi dobře kombinačně a je velká škoda, že jsme dostali těsně před koncem zbytečnou branku. Snad se nám bude za týden ve Velkém Meziříčí dařit stejně jako dnes.