Get Adobe Flash player
Týmy

FK Blansko   –   FCSB     1   :   0   (0   :   0)

Na začátku jara to vypadalo, že by se v předposledním zápase v Blansku mohlo rozhodovat o postavení týmů v čele tabulky, ale nebyla to pravda. V utkání už o nic nešlo, protože domácí tým měl na rozdíl od svých podzimních rivalů skvělé jaro a vytvořil si dostatečný bodový náskok, aby ukázal všem soupeřům záda a s přehledem vyhrál letošní ročník MSDD skupiny D. Proto poslal všechny svoje nejlepší hráče na utkání s muži a proti nám postavil hodně omlazený celek. Sice nám patřila první polovina prvního počasu, ve které to vypadalo, že bychom měli v Blansku vyhrát, ale nedali jsme branku a dovolili jsme po občerstvovací pauze domácím srovnat hru. V první půli byly nějaké šance na obou stranách, ale branka nepadla, takže do šaten se šlo se sprovedlivou remízou.

V druhé půli to bylo vzhledem k tropickému vedru utkání hrané ve velmi dobrém tempu, ale nedokázali jsme zužitkovat naši věkovou a související fyzickou převahu, protože domácí obětavě bránili. Vypracovali jsme si tři vyložené gólové šance, ale branku jsme nedali. Hosté měli také několik velmi nebezpečných situací, většinou po hlavičkách ze standardek, ale ani oni nedokázali dostat míč do naší branky. Když už to vypadalo, že utkání skončí asi zaslouženou remízou, tak jsme na útočné polovině ztratili míč, domácí se bleskově prokombinovali do brejkové situace, jejich tradiční střelec  si navedl míč na svoji pravačku a nedal našemu brankáři 12 minut před koncem šanci. Sice jsme pak moc chtěli srovnat, ale domácí si už vývoj utkání pohlídali a dokázali svůj těsný náskok udržet až do konce.

Do utkání jsme nastoupili v sestavě: Strakoň – Syřiště, Čech, Pluháček, Jindra – Smejkal, Sznapka, Hlavai, Novotný – Svoboda a Fessl. Do zápasu ve druhé půli postupně zasáhli ještě Kundrát, Švejda, Zavřel, Slouka a Kotlán.

Dnešní herně vyrované utkání rozhodla skutečnost, že domácí disponují útočníkem, který dokáže využít 100% gólovou šanci a to i v případě, že má jen jednu za zápas. Na naší straně bohužel takového hráče nemáme, takže se nám šeredně nevyplatil náš dlouhodobý problém s efektivitou zakončování. Velká škoda také byla, že ne všichni mají ve svém herním projevu zakódováno, že hned po ztrátě míče se o něj musí bojovat a ne situaci vypustit, což byla i situace, po které padla jediná branka v utkání. Pravidlo, že útočníci nemohou bránit platí jenom v národní házené. Také je třeba si uvědomit, že obdobné zápasy se nevyhrávají sebevědomím, ale přístupem, nasazením, bojovností a týmovým přístupem.

Za týden nás čeká poslední zápas a to doma s Břeclaví, kde jsme v úvodním zápase podzimu zbytečně remizovali. Budeme se chtít s povedenou sezónou rozloučit vítězstvím a uděláme pro to vše, co bude v našich silách.